Fulltextové vyhledávání

Počasí

Pondělí Zataženo 6/5 °C
Úterý Zataženo 5/3 °C
Středa Oblačno 4/1 °C
Čtvrtek Polojasno 3/0 °C

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Dýchací přístroje pro JSDH - účinější pomoc při zásahu

Dýchací přístroje pro JSDH - účinější pomoc při zásahuDatum konání:
5.7.2015
SATURN S5
 

SATURN S5

 
 
 
Jednotka SDH obce Bělkovice - Lašťany získala další dýchací přístroje SATURN. Dýchací přístroje získala bezúplatným převodem od České republiky - Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje, územního odboru Sokolov. Profesionální hasiči již tyto přístroje nevyužívali, protože přešli na modernější, přetlakové. Pořizovací hodnota převáděného majetku činila 34 063 Kč. Jednotka SDH naší obce přístroje využije pro doplnění stávajících. Některé budou například uloženy v novém dopravním automobilu. Dýchací přístroj je jeden z nejdůležitějších věcných prostředků požární ochrany. Díky ochraně dýchacích cest mohou hasiči provádět zásah uvnitř budov v zakouřeném prostředí. A je to právě kouř, který má nejčastěji na svědomí oběti u požárů. Jednotka SDH naší obce tak bude opět lépe připravena na plnění svých úkolů.