Fulltextové vyhledávání

Počasí

Neděle Oblačno až zataženo s občasným deštěm 12/7 °C
Pondělí Skoro jasno 6/1 °C
Úterý Polojasno 5/0 °C
Středa Oblačno až zataženo s občasným deštěm 8/1 °C

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Šance vyřešit některé dluhy! Pomůže Vám s tím Charita.

Šance vyřešit některé dluhy! Pomůže Vám s tím Charita.Datum konání:
25.10.2021

Šance vyřešit některé dluhy! Pomůže Vám s tím Charita

Máte dluhy vůči veřejné správě,  konkrétně dluhy u dopravních podniků, zdravotních pojišťoven, nemocnic, u obcí za nájem, poplatků za popelnici či psa, nebo třeba i za energie u společnosti ČEZ? Tak je tu pro Vás jedinečná možnost využít tzv. Milostivé léto. S vyřízením Vám může pomoci Charitní poradnu Nedlužím. Ve Šternberku se lze objednat ke konzultaci na čísle  730 585 751.

Tato jedinečná příležitost, která umožní desítkám tisíc lidí vymanit se z dluhové pasti, bude probíhat po dobu tří měsíců, a to od 28. 10. 2021 do 28. 1. 2022. Díky tomu budou lidem, kteří spadli kvůli dluhům u státních institucí do exekuce, odpuštěny veškeré úroky, poplatky advokátům či penále. Na dlužníkovi tak bude pouze zaplatit jistinu a 908 korun exekutorovi za náklady na zastavení exekuce. Zbytek dluhu pak bude odpuštěn.

Podmínkou využití milostivého léta je i to, že člověk nesmí být v oddlužení a lze jej uplatnit jenom na exekuce, které řeší soudní exekutoři (tedy ne u daňových a správních exekucí). Netýká se ani exekucí za finanční produkty a vymáhané dávky soc. zabezpečení.

Milostivé léto tak představuje šanci pro lidi vymanit se ze svých dluhů a začít znovu.

leták milostivé léto Šternberk.pdf

Pracovníci Charitní poradny ve Šternberku