Fulltextové vyhledávání

Počasí

Neděle Oblačno až zataženo s občasným deštěm 12/7 °C
Pondělí Skoro jasno 6/1 °C
Úterý Polojasno 5/0 °C
Středa Oblačno až zataženo s občasným deštěm 8/1 °C

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Tisková zpráva - Finanční úřad

Tisková zpráva - Finanční úřadDatum konání:
17.11.2015
Datum ukončení:
31.1.2016

 

FINANČNÍ ÚŘAD PRO OLOMOUCKÝ KRAJ

Oddělení sekretariátu ředitele

Lazecká 545/22, 779 11 Olomouc

Tel.: 585 541 203

TISKOVÁ ZPRÁVA

Plaťte daň z nemovitých věcí bezstarostně každý rok prostřednictvím SIPO!

Finanční správa zavádí počínaje rokem 2016 novou možnost platby daně z nemovitých věcí prostřednictvím soustředěné inkasní platby obyvatelstva (SIPO).  Pokud bude mít poplatník o tuto službu zájem, vyplní „Oznámení o placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO“ a spolu s dokladem o přidělení spojovacího čísla nebo s aktuálním rozpisem bezhotovostní platby SIPO ho doručí na finanční úřad. Tyto doklady je nutné odevzdat do 31. ledna 2016.

Tato služba umožňuje poplatníkům bezstarostné placení daně z nemovitých věcí. Poplatníci již nebudou mít starost, zda jim bude doručena složenka do schránky a také nenastane situace, kdy poplatníci nestihnou zaplatit daň včas a nehrozí jim tak pokuty za opožděnou platbu daně. Mezi další výhody platby pomocí SIPO patří úspora času, který poplatníci každoročně stráví ve frontě na poště     či na pokladně finančního úřadu.

Poplatníci, kteří již mají zřízené SIPO a mají zájem o tuto službu, vyplní pouze „Oznámení o placení daně z  nemovitých věcí prostřednictvím SIPO“, vzor viz níže a k němu přiloží doklad o přidělení spojovacího čísla nebo aktuální rozpis bezhotovostní platby SIPO. Formulář „Oznámení o placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO“ je připraven k distribuci na podatelnách finančních úřadů nebo na www.financnisprava.cz pod záložkou „Daňové tiskopisy“. Tyto připravené dokumenty poplatník doručí poštou, osobně nebo elektronickou formou příslušnému finančnímu úřadu, u kterého je poplatníkem daně z nemovitých věcí.

Poplatníci, kteří nejsou držiteli spojovacího čísla SIPO a mají zájem o tuto službu, vyplní „formulář SIPO“, který je k vyzvednutí na pobočkách České pošty nebo na www.ceskaposta.cz. Tento formulář poplatníci odevzdají osobně na kterékoliv poště. Oproti odevzdanému formuláři získají poplatníci spojovací číslo SIPO a dále postupují stejně, jako poplatníci, kteří SIPO již zřízené mají.

Přihlášení k placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO již na rok 2016 je možné do 31. ledna 2016. Následující roky, i kdyby došlo ke změně výše daně, proběhne placení přes SIPO zcela automaticky.