Fulltextové vyhledávání

Počasí

Pátek Zataženo 13/8 °C
Sobota Zataženo 11/8 °C
Neděle Zataženo 8/5 °C
Pondělí Polojasno 6/0 °C

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Vysvětlení ČEZ k častých výpadkům elektřiny v naší obci.

Vysvětlení ČEZ k častých výpadkům elektřiny v naší obci.Datum konání:
19.8.2020

Společnost ČEZ Distribuce, a.s., má jako provozovatel distribuční soustavy prvořadý zájem na zajištění dodávky elektřiny svým zákazníkům.

Jsme si vědomi toho, že v uplynulých dnech docházelo na lince velmi vysokého napětí z rozvodny Červenka do rozvodny Šternberk, ze které je napájena i Vaše obec k poruchám. Aktivně jsme se věnovali nejen odstranění, ale i nalezení příčiny těchto výpadků. Bohužel musíme konstatovat, že jsme při kontrolách vedení po výpadcích zdokumentovali čápy bílé stojící na stožárech vedení v místech nad izolátory, které díky pravidelnému nocování na těchto vysoko položených místech znečistili svým trusem. Izolátory pak ztratily své elektrické vlastnosti, staly se částečně vodivými a způsobovaly výpadky vedení velmi vysokého napětí. 

Na řešení dané situace pracovali celý uplynulý víkend naši technici i další odborné firmy. Současná opatření, která jsme přijali, ihned eliminovaly možnost příčin tak, aby k výpadkům již nedocházelo.  Z technického hlediska bude dále situace vyřešena instalací ochran proti přisedání ptactva na všechny stožáry tohoto vedení velmi vysokého napětí.

S pochopením vnímáme vzniklou nepříjemnou situaci, která se Vaší obce dotkla. V souvislosti s provozováním distribuční soustavy společnost ČEZ Distribuce, a. s. vynakládá veškerou péči, kterou lze rozumně požadovat, avšak vzniku nahodilé poruchy nemůžeme předcházet a zároveň není technický možné zamezit všem negativním jevům, které mohou vznik poruchy doprovázet.

Věříme, že současná opatření, která jsme přijali přijmete s pochopením, protože našim prvořadým zájmem je dodávat elektřinu v předepsané kvalitě a bezporuchově. K těmto výpadkům bohužel dochází, protože i přes všechna opatření, obnovu a pravidelnou údržbu, se jedná o technická zařízení ve volné přírodě.

S pozdravem

Milan Šťastný

regionální reprezentant - Morava | Obsluha pro veřejný sektor